1
/
10
1
/
10
$235.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $42.48 Coupon
Coupons Details
$193.51
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$235.99
18%
Off Over $0.00
-$42.48
Price After Coupon
$193.51
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$754.99
69% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU210107144
This modern wooden bedside table combines style and practicality, boasting an elegant look and ample storage capacity, making it suitable for a variety of home décor styles. Its compact design allows for easy placement in small spaces, saving you valuable bedroom space.
- The convenient drawer storage function allows you to easily organize your personal belongings, whether you are reading at night or storing items you need.
- The modern design, paired with a black wood finish, adds a simple yet elegant atmosphere to your bedroom.
- Its compact size makes it especially suitable for use in small rooms or narrow spaces next to the bed.
- The wooden frame and countertop ensure the product's sturdiness and durability, maintaining its excellent quality even after long-term use.
- Its easy-to-install design makes assembly quick and simple, requiring no special tools, providing you with a worry-free furniture experience.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 21.5" (55 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Black,Natural Finish,Nut/Brown,Cherry |
| Style | Modern |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore