1
/
9
1
/
9
$79.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $14.40 Coupon
Coupons Details
$65.59
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$79.99
18%
Off Over $0.00
-$14.40
Price After Coupon
$65.59
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$321.99
75% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2125272
This black curved metal Rustic chandelier, with its exquisite linear design, perfectly combines traditional and modern styles, enhancing the classic charm of the space. Suitable for dining tables, living rooms and kitchen islands, adding a touch of fashion and atmosphere to your home.
- The small size design makes it suitable for various interior spaces, no matter the size of the room, it can fit perfectly and enhance the overall decoration effect.
- It provides 3-light and 5-light options, which can be flexibly selected according to the brightness requirements of the space.
- The metal material creates a sturdy and durable structure, ensuring safety and stability for long-term use, while making the chandelier easier to maintain and clean.
- The shadeless design allows light to diffuse in all directions, creating a cozy and warm atmosphere while making it easier to match with different decoration styles.
- To maintain this chandelier, simply wipe the metal parts with a soft cloth regularly.
Weights & Dimensions
| Fixture Height | 13" |
| Width | 18",19" |
Specifications
What's Included
Features
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Size | Small (15"-19" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Black |
| Glass Type | Shadeless |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 3-Light,5-Light |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Style | Traditional |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore