1
/
13
1
/
13
$194.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$194.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$194.99
Price After Coupon
$194.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$328.99
41% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21842477
This wall lamp uses gold metal combined with soft textile lampshade, presenting a perfect fusion of modern and classical, elegant and atmospheric. It is not only a lighting device in the room, but also a work of art, giving the space a unique decorative charm.
- The wall lamp has a modern and simple style, suitable for a variety of decoration styles.
- The solid metal material ensures the durability and quality of the product.
- Compatible with different types of bulbs, such as LED, incandescent and fluorescent, flexible to use.
- Suitable for a variety of living spaces such as living rooms, bedrooms and corridors to enhance the indoor atmosphere.
- The design is simple and elegant, easy to install and clean.
Weights & Dimensions

| Height | 12“ |
| Width | 11",9" |
| Length | 6",16" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Style | Modern |
| Color | Gold |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Fabric |
| Material | Metal |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Up |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Size | Mini (Less than 14" wide),Small (15"-19" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service