1
/
17
1
/
17
$865.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $155.88 Coupon
Coupons Details
$710.11
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$865.99
18%
Off Over $0.00
-$155.88
Price After Coupon
$710.11
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,971.99
56% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21876839
This modern wooden sideboard is the perfect choice for enhancing your dining space, combining functionality with elegance. Its unique glass door design and adjustable storage provide ample storage and display options.
- Combining storage and display: The sideboard is equipped with multiple cabinets and adjustable storage shelves, which can easily accommodate various tableware and household items. The glass door allows you to display exquisite dishes or collections.
- High-quality wood material: Made of selected wood, the surface is finely polished, making it strong and durable while having a natural wood texture and modern aesthetics.
- Adaptable to various occasions: Whether it is daily use or festive gatherings, this sideboard is perfect. Its compact size does not take up too much space, making it perfect for small dining rooms or living rooms.
- Enhance your dining experience: During Thanksgiving dinner, you can use this sideboard as a food display table. In daily life, it is also an elegant space to collect and display exquisite tableware, adding a touch of style to your dining environment.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 31.5" (80 cm),47" (120 cm),39" (100 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 31.5" (80 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Color | White,White/ Red |
| Style | Modern |
| Product Type | Sideboard/Credenza |
| Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Number of Drawers | 1,3 |
| Number of Doors | 2,4 |
| Popular Sizes | Narrow(Under 50") |
| High Gloss | Not High Gloss |
| Painted | No Painted |
| Design | Floor |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Free Standing | Freestanding |
| Storage Included | Storage Included |
| Doors Included | With Door(s) |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Silverware Tray | Silverware Tray Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Product Care | Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax.,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor. |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service