1
/
11
1
/
11
$733.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$733.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$733.99
Price After Coupon
$733.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,190.99
38% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21840647
This wooden bedside table has a classic, traditional design that blends perfectly into any bedroom style. Its elegant brown hue adds a warm and cozy atmosphere.
- Made of high-quality wood, the tabletop and frame are also made of wood to ensure its structural stability and durability.
- The double drawer design provides ample storage space for small items to be kept organized. Whether it is books, glasses or electronic devices, they can be easily stored.
- The compact size (20"L x 18"W x 22"H) makes it perfect for rooms with limited space, especially small bedrooms.
- Perfectly matching modern minimalist or traditional style bedrooms, it is not just a storage piece of furniture, but also the finishing touch of the room.
- The delicate matte surface treatment not only improves the hand feel, but also enhances the overall aesthetics.
- The drawers are designed with silent guide rails to ensure that your rest will not be disturbed when opening and closing.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 18" (46 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 22" (56 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Product Type | Drawer Storage |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 20"L x 18"W x 22"H |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service