1
/
9
1
/
9
$728.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$728.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$728.99
Price After Coupon
$728.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,711.99
57% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21884280
This traditional style wooden rectangular side table with tall legs perfectly combines practicality and decoration, adding an elegant touch to any room.
- Made from premium wood, this side table is not only durable but also showcases the beauty of natural wood grain, adding warmth and texture to your space.
- The rectangular shape makes it suitable for various spaces, such as next to the sofa or in the corner of the bedroom, where it is convenient to place a reading lamp or a drink.
- Its high four-leg design provides stable support while making it easy to clean floors and simple to maintain.
- The classic brown hue blends in with any home style and is ideal for elevating any space.
Weights & Dimensions

| Length | Standard (14-24 in.) |
| Height | Tall (Over 28 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Product Type | Drink Table |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Wood |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Base Color | Black |
| Table Top Material | Wood |
| Table Top Color | Brown |
| Tray Top | Not Tray Top |
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Flip Top | Unflip Top |
| Overall Height - Top to Bottom | 33.5" (85 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 19" (48 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15" (39 cm) |
| Tilt Included | Non-Tilting |
| Removable Tray | Non-removable Tray |
| Foldable | Fixed |
| Storage Included | Storage Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Set Type | Table Only |
| Number of Table Included | 1 |
| Style | Traditional |
| Top Shape | Rectangular |
| Color | Brown |
| Table Base Type | Four Legs |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service