1
/
11
1
/
11
$668.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$668.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$668.99
Price After Coupon
$668.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,919.99
65% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21960390
This wooden display cabinet combines modern and classic styles with a simple and elegant style, making it an ideal choice for home decoration.
- The combination of high-quality wood and transparent glass ensures durability while making it convenient for you to display your precious porcelain and collections.
- The design of this display cabinet is suitable for placement in a living room, dining room or study, and it has a great decorative effect whether it is used to display porcelain or collectibles.
- The single drawer and storage compartment design provides ample storage space, helping you better organize and display your items.
- Glass doors allow you to easily view and display your treasured collections, enhancing the elegant ambience of your interior.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15" (38 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 36" (92 cm) |
| Drawers Included | Drawers Included |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Style | Modern |
| Color | Brown,Dark Brown |
| Product Type | China Cabinet |
| Design | Floor |
| Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Short (Under 45 in.) |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Wine Storage | Without Wine Storage |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Adjustable Shelves | Non-Adjustable |
| Number of Shelves | 1 |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Warranty Length | 1 Year |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service