1
/
15
1
/
15
$277.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $50.04 Coupon
Coupons Details
$227.95
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$277.99
18%
Off Over $0.00
-$50.04
Price After Coupon
$227.95
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$508.99
45% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21882674
This contemporary bedside table combines stylish design with practical functionality, perfectly suiting any modern, minimalist bedroom.
- High-quality wood is used as the frame, which is stable and durable to ensure long-term use.
- The countertop is made of luxurious stone, which is wear-resistant and scratch-resistant, giving it a more noble texture.
- Supports multiple color options, including light gray, dark gray, etc., easy to match with interior colors.
- Compact and slender design (size options range from 8"-14" x 16"), perfect for small spaces.
- The drawer is equipped with silent guide rails to ensure silent and smooth use.
- The hidden handle design is simple and elegant, adding a sense of visual neatness.
- Especially suitable for modern minimalist style master bedrooms, adding comfort and practicality.
- Use a bed frame from the same series to enhance the overall harmony of the space.
- Easy to install and simple to maintain, just clean the stone countertop with a soft cloth regularly.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 8" (20 cm),10" (25 cm),12" (30 cm),14" (35 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Off-White,Khaki,Green,Orange,Dark Gray,Light Gray |
| Style | Modern |
| Product Type | Bedside Cabinet |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Stone |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 8"L x 16"W x 20"H,10"L x 16"W x 20"H,12"L x 16"W x 20"H,14"L x 16"W x 20"H |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service