1
/
23
1
/
23
$644.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $116.10 Coupon
Coupons Details
$528.89
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$644.99
18%
Off Over $0.00
-$116.10
Price After Coupon
$528.89
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$983.99
34% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21674537
This hallway shoe storage is inspired by modern style, using a combination of gray and metallic colors to show a unique charm of simplicity and elegance. The clever structural design not only improves the utilization of space, but also adds a fashionable element to modern home life.
- Modern style design, suitable for various home decoration styles.
- Made of high-quality wood, it is strong and durable and will not deform after long-term use.
- A variety of sizes are available to meet the storage needs of different families, with strong flexibility.
- The elegant grey color is paired with fresh metal details, highlighting its noble quality.
- Large storage space helps you easily organize your shoes and keep your home tidy.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 39" (100 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),31.5" (80 cm),39" (100 cm),47" (120 cm),55" (140 cm),63" (160 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Lid(s) Included | Lid Not Included |
| Mirror Included | Without Mirror |
| Foldable | Non-foldable |
| Color | Grey,White,White/ Marbling |
| Material | Manufactured Wood |
| Product Type | Shoe Storage Cabinet |
| Size | 23.6"L x 13.8"W x 39.4"H,31"L x 14"W x 39"H,39"L x 14"W x 39"H,47"L x 14"W x 39"H,55.1"L x 13.8"W x 39.5"H,63"L x 14"W x 39"H |
| Style | Modern |
| Closed Back | Closed Back |
| Doors Included | Door(s) Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Drop Front | Not Drop Front |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Stackable | Non-Stackable |
| Swivel | Non-Swivel |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Installation Type | Free Standing |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service