1
/
4
1
/
4
$387.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$387.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$387.99
Price After Coupon
$387.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$524.00
26% OFF
18% OFF, Code: REFUND
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2509121141148823803
This lamp is crafted from natural rattan, shaped like a mushroom, giving it a unique artistic touch. The texture of the rattan not only enhances the lamp's natural feel but also adds a touch of warmth to any modern home. Whether placed in a bedroom or living room, it adds a touch of softness and comfort to any interior space.
- Its modern and simple design style makes it a highlight of modern home decoration and can be perfectly integrated into a variety of interior design styles.
- Made of high-quality natural rattan, this lamp not only has a warm and natural color, but is also very durable, ensuring safety and beauty for long-term use.
- Equipped with LED lights, it provides you with soft light adjustment to meet the lighting needs of different occasions, and can be adjusted freely from reading to leisure time.
- Whether it is used as a bedside lamp in the bedroom or as a decorative lamp in a corner of the living room, this table lamp can be the finishing touch of the space, exuding natural and fashionable charm.
Weights & Dimensions

| Length | 12" |
| Height | 15.7" |
| Width | 12" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
Warranty
| Material | Rattan |
| Color | Natural Rattan |
| Power Source | Plug In Electric |
| Voltage | 110V |
| Bulb Type | LED |
| Style | Tropical |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Material | Rattan |
| Shade Color | Natural Wicker |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Occasion | Residential Use |
| Switch Type | On/Off Switch |
| Shade Shape | Mushroom |
| Bulb Base | E26 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service