1
/
19
1
/
19
$317.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$317.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$317.99
Price After Coupon
$317.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$534.99
41% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21721545
This cabinet perfectly combines Bohemian artistic sense with practical storage function. It is made of natural rattan and high-quality wood. The warm colors and exquisite carved details instantly brighten the room and give the home an unparalleled unique charm.
- The cabinet doors are made of natural rattan material, which is breathable and beautiful. It not only has good breathability, but also improves the overall texture.
- The colorful hand-painted drawers add an artistic touch to the cabinet, making it a focal point in any room.
- The spacious interior space design can fully meet the daily storage needs of sundries while keeping the living area clean and tidy.
- The high-quality wood structure is solid and durable, ensuring stability and safety for long-term use.
- The exquisite hand-carved decorations show the meticulous craftsmanship of the craftsmen, which is unique and adds a sense of history to the decorative environment.
- Versatile design, suitable for storage and decoration in living room, bedroom, dining room and even office.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 16" (41.5 cm),29" (74 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (35 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 32" (81 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 16"L x 14"W x 32"H,29"L x 14"W x 32"H |
| Length | Small (Under 24 in.),Standard (24-42 in.) |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Style | Tropical |
| Shape | Rectangle |
| Color | Brown/ Blue,Brown/ White,Natural/ Gold,Wood-Black |
| Top Color | Brown,Natural |
| Base Color | Brown,Natural |
| Countertop Material | Wood |
| Base Material | Wood |
| Design | Free Standing |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Locking | Non Lockable |
| Foldable | Non-foldable |
| Sliding Doors | Sliding Door Not Included |
| Foot/Leg Material | Solid Wood |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Purposeful Distressing Type | Distressed Wood,No Distressing |
| Glass Doors | Glass Door Not Included |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Baskets | Without Basket |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service