1
/
9
1
/
9
$683.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$683.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$683.99
Price After Coupon
$683.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU20250510051729340_17512762
This modern coffee table features a simple black design, combined with LED lights and an exquisite wooden top, making it a highlight in the living room.
- The LED lighting design not only provides a soft lighting effect, but also adds a sense of fashion, creating a comfortable atmosphere for both daily use and family gatherings.
- Compared with ordinary coffee tables, the design with drawers can make full use of the vertical space and achieve 'large storage' in a small space.
- The practical storage space design can easily store daily necessities such as magazines and remote controls, keeping the living room tidy and orderly, and is a great helper for home life.
- The high-quality wooden top is perfectly combined with the solid base to ensure durability and stability. Whether it is used as a centerpiece for entertaining guests or as an intimate companion for daily leisure, this table can easily do the job.
- It is recommended to use it in family gatherings or leisure time. It can not only enhance the decorativeness of the living room, but also provide a convenient use experience, making every moment more beautiful.
Weights & Dimensions
| Overall Width | 47.2" |
| Overall Depth | 21.7" |
| Overall Height | 18.9" |
| Weight Capacity | 66.1 |
| Product Dimensions | Box 1: 51.1" x 25.5" x 11.0" (135.5 lbs) |
Specifications
Specifications
| Shape | Rectangle |
| Top Color | Black |
| Base Color | Black |
| Top Material | Engineered Wood |
| Base Material | Engineered Wood |
| Style | Modern |
| Table Feature | LED;With Drawers;With Shelves |
| Number Of Tables | 1 |
| Number of Drawers | 2 |
| Wheels Included | No |
| Assembly | Fully |
| Suggested Number Of People For Installation | 2 |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Color | Black |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service