1
/
19
1
/
19
$78.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$78.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$78.99
Price After Coupon
$78.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$180.99
56% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21722650
This modern crystal wall lamp adds a touch of nobility and elegance to your home with its luxurious brass material and exquisite crystal design. Suitable for living rooms, bedrooms, and other scenes, it injects a unique modern charm into your home space. Its soft light and unique shape perfectly combine practicality and decoration, making it play an important role in modern home life.
- Luxurious modern design style suitable for any interior decoration.
- Made of selected brass, it is durable and easy to clean.
- Crystal lampshade design provides soft and warm lighting.
- Suitable for living rooms and bedrooms to enhance the overall decorative taste.
- Easy to install, practical, and beautiful, suitable for the modern home environment.
Weights & Dimensions

| Height | 12.5”,5.5",9" |
| Width | 6.5",7" |
| Length | 4",5" |
| Fixture Depth | 6.5",7" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light |
| Style | Modern |
| Color | Brass,Gold,Golden,Purple,White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Crystal |
| Material | Metal |
| Shape | Globe,Unique |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 5 to 9 Inch,Mini (Less than 14" wide) |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Globe,Unique |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Feature | With Shade |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,9 Inch & Under |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service