1
/
17
1
/
17
$159.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$159.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$159.99
Price After Coupon
$159.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$309.99
48% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21367484
This unique vanity mirror light adds a touch of elegance to any home space with its luxurious gold design and modern style. Not only is it a practical lighting fixture, it is also a piece of art that fits perfectly with the decor of any restroom, bedroom or powder room.
- An elegant combination of gold metal and glass for a luxurious look.
- Unique double-head design provides wider and more uniform lighting effects.
- Suitable for a variety of occasions, including restrooms, powder rooms and bedrooms.
- The modern design matches perfectly with a variety of decoration styles to enhance the taste of the space.
- Easy-to-install wall design saves space and increases interior visual depth.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 12" |
| Width | 5" |
| Length | 4" |
| Shade Height | 12" |
| Fixture Depth | 9" |
| Backplate Width | 4" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Glass Type | Prismatic Glass |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | With Shade |
| Shape | Straight |
| Size | 4 Inch & Under |
| Style | Modern |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Gold |
| Number of Lights | 2-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | G9 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service