1
/
12
1
/
12
$2,139.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$2,139.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,139.99
Price After Coupon
$2,139.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$4,180.99
49% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21782689
This elegant corner cabinet, with its warm wood tones and exquisite glass door design, fits perfectly into any space, exuding the beauty of the combination of classic and modern. Its unique curved structure makes good use of the corner space of the room, adding a touch of extraordinary elegance to your living room.
- Made of high-quality natural wood, it has a warm and delicate touch, is durable and environmentally friendly.
- Protruding shelves at the top not only add additional storage space, but also enhance the visual layer and decoration of the locker
- The cabinet doors are decorated with transparent glass, which not only increases the beauty but also facilitates the intuitive display of collections.
- The clever corner design will make effective use of space, which is especially suitable for small apartments or families who want to make full use of every inch of space.
- There are multiple compartments and drawers inside, providing ample storage space and making it easy to classify and store different items.
- The sturdy and stable structure ensures safe use and is not easy to tip over, making it suitable for families with children or pets.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 28" (70.7 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 19.5" (50 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 67" (170 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Size | 28"L x 20"W x 67"H |
| Product Type | Accent Cabinets |
| Style | Modern |
| Shape | Corner |
| Color | White |
| Top Color | White |
| Base Color | White |
| Countertop Material | Wood |
| Base Material | Wood |
| Printer Stand Included | Printer Stand Not Included |
| Foldable | Non-foldable |
| Locking | Non Lockable |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Design | Free Standing |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Glass Doors | Glass Door Included |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Water Resistant | Non Waterproof |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Storage Type | Cabinets |
| Baskets | Without Basket |
| Exterior Shelving | Exterior Shelf Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service