1
/
12
1
/
12
$1,628.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,628.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,628.99
Price After Coupon
$1,628.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,479.99
34% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21903270
Combining style and practicality, this modern bookcase is made of high-quality plastic and acrylic to ensure durability and style. Its transparent design allows books and decorations to float inside, giving the space a sense of lightness.
- The four-layer design of the bookshelf provides ample storage space for various books, magazines and personal collections, helping you easily create a tidy reading environment.
- The vertical structure saves ground space to the maximum extent and is suitable for various home scenes. Whether in the living room, study or bedroom, it can become the visual focus.
- The closed back design adds stability and prevents books from falling out, ensuring you can store your precious collection with confidence.
- The classic color combination of amber and black adds a modern and elegant atmosphere to the space, and is the perfect choice to enhance the cultural atmosphere of your home.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 32.5" (83 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12.5" (32 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 56" (142 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | Black,Amber |
| Style | Modern |
| Product Type | Standard |
| Orientation | Vertical |
| Frame Material | Plastic/Acrylic |
| Shelf Material | Plastic & Acrylic |
| Back Panel | Closed Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Standard (20-50 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Height | Medium (36-84 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Fixed |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service