1
/
11
1
/
11
$150.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $27.18 Coupon
Coupons Details
$123.81
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$150.99
18%
Off Over $0.00
-$27.18
Price After Coupon
$123.81
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$405.99
63% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21694197
This wall lamp adds an elegant and charming atmosphere with its smooth cylindrical design and modern and stylish brass finish. Through the high-transparency glass lampshade, the light falls softly and evenly, which not only retains the retro classic charm, but also adds highlights to the modern space.
- The exquisite metal material ensures the high-end texture and durability of the lamp, and the high-standard craftsmanship enables it to withstand long-term use.
- The transparent glass lampshade design adds a sense of layering to the light, making the emitted light softer and less dazzling, creating a warm and comfortable home atmosphere.
- The dual lamp head design not only increases the lighting range, but also enhances the overall sense of space, and the light can be freely adjusted in different occasions.
- The wall-mounted installation method saves space and is suitable for various indoor environments, such as living rooms, bedrooms, corridors, etc., adding high-end decorative effects to every corner.
- The simple and elegant shape is suitable for a variety of decorative styles, from modern simplicity to retro industrial style, and is an ideal choice for home decoration.
Weights & Dimensions

| Height | 11.5”,18.5" |
| Length | 3" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Glass Type | Clear Glass |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,15 to 19 Inch |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Switch Type | No Switch |
| Glass Type | Transparent |
| Size | Mini (Less than 14" wide),Small (15"-19" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black,Coppery |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore