1
/
35
1
/
35
$646.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$646.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$646.99
Price After Coupon
$646.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$995.99
35% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21702543
With its modern and simple design, this shoe rack fits perfectly into any home environment. It embodies the design concept of freshness and practicality, adding a touch of elegance to the entrance of your home. Whether placed in the entrance or bedroom, this shoe cabinet can organize messy shoes with its unique charm and efficient storage function, making your living space orderly.
- Made of high-quality artificial wood, the cabinet is sturdy, durable, and not easily deformed.
- Fashionable and modern style, suitable for various home decorations, adding an elegant atmosphere to your home.
- Large capacity design can hold multiple pairs of shoes, effectively saving space.
- The open structure allows for quick access and placement of shoes, improving daily convenience.
- The flat and smooth surface design is easy to clean and maintain, keeping its beauty for a long time.
Weights & Dimensions

| Overall Height - Top to Bottom | 37" (94 cm),43" (110 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),31.5" (80 cm),39" (100 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 11.5" (29 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Corner Unit | Not Corner |
| Foldable | Non-foldable |
| Portable | Non-Portable |
| Extendable | Non-extendable |
| Adjustable | Unadjustable |
| Sliding | Non-Sliding |
| Rust Resistant | Rust Not Resistant |
| Mirror Included | Without Mirror |
| Lid(s) Included | Lid Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Lights Included | Lights Not Included |
| Color | Grey,Walnut,White,Wood Color |
| Material | Manufactured Wood |
| Product Type | Shoe Rack |
| Size | 23.6"L x 11.4"W x 43.3"H,24"L x 11"W x 37"H,31"L x 11"W x 37"H,31"L x 11"W x 43"H,39"L x 11"W x 37"H,39"L x 11"W x 43"H |
| Style | Modern |
| Closed Back | Closed Back |
| Doors Included | Door(s) Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Drop Front | Not Drop Front |
| Stackable | Non-Stackable |
| Swivel | Non-Swivel |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service