1
/
18
1
/
18
$562.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $101.34 Coupon
Coupons Details
$461.65
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$562.99
18%
Off Over $0.00
-$101.34
Price After Coupon
$461.65
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,210.99
54% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21567158
Pendant Light features a high-end modern design, enhancing your space with elegance.
- Crafted from premium brass with a clear glass shade, ensuring durability and style.
- Features adjustable lighting, suitable for various bulb types including LED.
- Perfect for adding a sophisticated touch to any room, complementing any décor.
- Easy installation with clear instructions, and simple maintenance for long-lasting brilliance.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 10.5",9" |
| Length | 31.5",23" |
| Shade Included | With Shade |
| Width | 31.5",23" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Shade Material | Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Shade Color | Clear |
| Size | Large (Greater than 25" wide),Medium (20"-25" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Brass |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Fixture Type | Semi-Flush Mount |
| Glass Type | Clear Glass |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 5-Light,9-Light |
| Shape | Bell |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore