1
/
13
1
/
13
$194.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $35.10 Coupon
Coupons Details
$159.89
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$194.99
18%
Off Over $0.00
-$35.10
Price After Coupon
$159.89
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$419.99
54% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21655825
This wall lamp is an artistic lighting solution that perfectly combines classic elegance with modern simplicity. Inspired by retro style, the pearl-like ceramic lampshade emits soft light with an elegant arc, adding a touch of warmth and comfort to your interior space. The exquisite brass structure and wooden elements complement each other, and the overall appearance is stylish and durable, suitable for both classic and modern decoration styles.
- The wall lamp is made of high-quality ceramic and metal materials to ensure durability and timelessness.
- The soft light from the lampshade adds a warm atmosphere to your home and is especially suitable for use in bedrooms or living rooms.
- The retro hanging rope design adds a traditional elegance to the wall lamp, making it attractive at first sight.
- The wall lamp has a compact structure and does not take up space. It can be used as accent lighting or auxiliary light source.
- Suitable for a variety of indoor scenes, whether it is a study, bedroom or corridor, it can bring you a different visual experience.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4" |
| Height | 11.5” |
| Length | 7" |
Specifications
What's Included
Features
| Fixture Height | 10 to 14 Inch |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Dome |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | Indoor |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Color | Walnut |
| Material | Wood |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Ceramics |
| Style | Modern |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service