1
/
33
1
/
33
$290.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$290.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$290.99
Price After Coupon
$290.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$618.99
53% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21718355
This contemporary gold Vanity light fixture adds a modern touch to your bathroom and other interior spaces with its metallic material and geometric design.
- High-quality metal construction ensures the lamp's durability and longevity, making it suitable for any style of home decoration.
- The lamp supports the voltage range of 110V-120V and 220V-240V, is suitable for a variety of power supply standards at home and abroad, and is easy and convenient to install.
- Equipped with three lights, it creates a rich and even light effect, and is particularly suitable for use in the bathroom, providing good lighting while also being decorative.
- Suitable for installation in multiple spaces such as bathrooms, dining rooms, living rooms, and hallways, providing versatility and design flexibility.
- Powered by hard wiring, the installation is more stable and safer to use.
- The copper lampshade emphasizes its high-end visual sense and is easy to clean and maintain.
- It is recommended to install it above the mirror to optimize the makeup and daily lighting experience.
Weights & Dimensions

| Fixture Height | 5" |
| Width | 2.5",3.5",6" |
| Length | 14.5",22",30",4.5" |
| Fixture Depth | 2.5",3.5",6" |
| Backplate Width | 4.5” |
Specifications
What's Included
Features
| Style | Modern |
| Shade Color | Gold |
| Shade Material | Copper |
| Material | Metal |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Gold |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light,3-Light,4-Light |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 2.5",3.5",6" |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Down |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Shape | Straight |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | MR16 |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service