1
/
10
1
/
10
$646.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $103.52 Coupon
Coupons Details
$543.47
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$646.99
16%
Off Over $0.00
-$103.52
Price After Coupon
$543.47
Available Coupons
16% Off
On orders over $0.00
Code:
SWEET
Wedding Season
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,985.99
67% OFF
16% OFF, Code: SWEET
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21536845
This modern geometric outdoor wall lamp, with its unique stone lampshade design, perfectly combines nature and art. The metal bracket highlights the stability and durability of the product, so you don't have to worry about the invasion of wind and rain in the outdoor environment. The simple lines and atmospheric design style not only give the environment an elegant atmosphere, but also are the finishing touch of the courtyard at night.
- The elegant modern design makes the wall lamp both a work of art and a practical item.
- The stone lampshade adds softness and warmth to the light, creating a cozy ambience at night.
- The solid metal structure ensures the durability of the lamp and is suitable for a variety of outdoor environments.
- The unique geometric shape makes the product more modern and artistic visually.
- Simple installation and easy-to-clean design enhance user experience.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 12",20",6" |
| Height | 12“,20",6" |
| Length | 8" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,20 to 24 Inch,9 Inch & Under |
| Feature | With Shade |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | No Switch |
| Size | 5 to 9 Inch,Medium (20"-25" wide),Mini (Less than 14" wide) |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | White |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light,2-Light,3-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Stone |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service