1
/
12
1
/
12
$128.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $23.22 Coupon
Coupons Details
$105.77
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$128.99
18%
Off Over $0.00
-$23.22
Price After Coupon
$105.77
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$202.99
36% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21652774
This industrial style wall lamp, with its unique combination of wood and ceramic materials, presents a perfect fusion of nature and modernity. It is not only a lighting tool, but also a work of art in life, adding a modern and warm atmosphere to your living space.
- Elegant industrial design style that blends perfectly into modern and classic homes.
- The combination of high-quality wood and ceramic materials is durable and beautiful.
- Suitable for various scenes such as bedrooms, living rooms and corridors.
- Soft lighting effects provide a comfortable visual experience and reduce fatigue.
- Energy-saving design, environmental protection and power saving, taking into account both practicality and beauty.
Weights & Dimensions

| Backplate Width | 4" |
| Fixture Depth | 7.5" |
| Height | 11“ |
| Length | 6" |
| Width | 7.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Down |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Geometric |
| Switch Type | Rocker |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Glass Type | With Shade |
| Color | Walnut |
| Material | Wood |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Color | White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Stone |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G9 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service