1
/
6
1
/
6
$678.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$678.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$678.99
Price After Coupon
$678.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,203.99
44% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2509121135329645376
This table lamp, with its exquisite calacatta marble base, captivates the eye and embodies the elegance and sophistication of modern home design. The natural marble texture complements the beautiful conical lampshade, creating a simple yet stylish visual experience. Whether in the living room or bedroom, it will be the perfect finishing touch.
- The high-quality marble base ensures the product's durability and stability.
- The modern and simple design makes it adaptable to various interior decoration styles and increases the beauty of the space.
- The elegant lampshade design provides ample lighting while creating a soft atmosphere.
- LED lamp type, energy-saving and environmentally friendly, with long service life.
- Suitable for multiple scenes, including living room, bedroom and study, providing a soft and comfortable lighting experience.
Weights & Dimensions

| Length | 12.6" |
| Width | 12.6" |
| Height | 15.1" |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
Warranty
| Material | Calacatta Marble |
| Power Source | Plug In Electric |
| Color | Calacatta Natural Stone |
| Voltage | 110V |
| Bulb Type | LED |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shade Material | Fabric |
| Shade Color | Brown |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Occasion | Residential Use |
| Switch Type | Push-Button |
| Bulb Base | E26 |
| Assembly | Adult Assembly Required |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service