1
/
15
1
/
15
$112.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$112.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$112.99
Price After Coupon
$112.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$296.99
62% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21141053
This modern and simple style gold wall lamp adds a touch of luxury to your room with its exquisite line design. The metal material combined with the LED bulb creates a warm and soft light, creating a comfortable atmosphere. Whether installed in the bedroom or the living room, it will become the highlight of the space and enhance the overall design sense.
- The minimalist design style makes the space more fashionable and creates a modern home environment.
- High-quality metal material ensures the product is durable and has a longer service life.
- Integrated LED technology provides an energy-efficient light source with soft, non-glaring light.
- The linear shape is elegant and chic, does not take up space, and is suitable for installation in various wall locations.
- The surface of the lamp body is easy to clean, making daily maintenance simpler and maintaining long-lasting beauty.
Weights & Dimensions
| Height | 23.5",31.5",39",47" |
| Width | 2" |
| Length | 2" |
| Fixture Depth | 2" |
| Shade Height | 1" |
| Shade Width | 23.5",31.5",39",47" |
| Backplate Width | 6" |
Specifications
What's Included
Features
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Up & Down |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 20 to 24 Inch,25 Inch & Above |
| Feature | Integrated LED |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Fixture Type | Linear |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Shape | Oval,Round |
| Size | 23.5",31.5",39.5",47.5" |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Number of Lights | 2-Light |
| Style | Modern |
| Color | Gold |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Silica Gel |
| Material | Metal |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service