1
/
19
1
/
19
$3,207.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $577.44 Coupon
Coupons Details
$2,630.55
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$3,207.99
18%
Off Over $0.00
-$577.44
Price After Coupon
$2,630.55
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
EASTER
Easter Sale
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
18% Off
On orders over $0.00
Code:
SPRING
Spring Refresh
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$5,698.99
44% OFF
18% OFF, Code: EASTER
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21715450
This luxurious crystal chandelier catches the eye with its spectacular waterfall shape, making it a great choice for any space with high ceilings. Each crystal has been carefully crafted, and the overall design fully demonstrates the perfect combination of modern and classic, enhancing the style and brilliance of the entire room.
- Elegant design: Stepped waterfall design, suitable for high ceilings, luxurious and atmospheric.
- High-quality crystal: Each crystal is hand-cut to give off a brilliant glow.
- Ideal scenario: Suitable for high-end places such as living rooms and hotel lobbies.
- Modern classic: Combining modernity with classic beauty, it will never go out of style.
- Light adjustment: Provides sufficient and soft light to create a comfortable atmosphere.
Weights & Dimensions

| Length | 23.5",31.5",39.5",47.5",59" |
| Width | 23.5",31.5",39.5",47.5",59" |
| Fixture Height | 102",37.5",55",65",82.5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
Specifications
What's Included
Features
Assembly
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 23.5",31.5",39.5",47.5",59" |
| Shade Color | Clear |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Glass Type | Crystal |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Tier |
| Shade Material | Crystal |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Canopy Shape | Round |
| Color | Gold |
| Style | Modern |
| Shape | Geometric |
| Number of Tiers | 5 Tiers & Above |
| Number of Lights | 18-Light,35-Light,50-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Chain |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service