1
/
15
1
/
15
$74.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$74.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$74.99
Price After Coupon
$74.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$183.99
59% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21426824
This modern resin wall lamp, with its unique cylindrical design, adds an artistic and modern feel to any space. Its soft light shines through the carefully carved resin shell, creating a warm atmosphere, allowing you to enjoy a relaxing and peaceful time at night.
- Modern style, simple and elegant, suitable for all kinds of interior decoration styles.
- Made of high-quality resin, it ensures the durability and longevity of the product.
- The cylindrical lamp body design is unique and beautiful, enhancing the taste of the space.
- The lamps are hardwired for installation, simple and easy to operate, making your layout more convenient.
- Suitable for a variety of voltage settings to meet the usage requirements of different regions and ensure safe use.
Weights & Dimensions

| Fixture Depth | 3.5" |
| Height | 6.5" |
| Length | 5.5" |
| Shade Height | 6.5" |
| Shade Width | 5.5" |
Specifications
What's Included
Features
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Glass Type | With Shade |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Feature | Indoor |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Cylinder |
| Switch Type | Wall Control |
| Size | 5 to 9 Inch |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color | Green,Grey,Orange,White |
| Material | Resin |
| Number of Lights | 2-Light |
| Shade Color | Gray,Green,Orange,White |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Material | Resin |
| Style | Modern |
| Bulb Base | G4 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Hardwired |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service