1
/
11
1
/
11
$91.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $16.56 Coupon
Coupons Details
$75.43
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$91.99
18%
Off Over $0.00
-$16.56
Price After Coupon
$75.43
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$211.99
57% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU2146676
This children's table lamp is presented in a modern and simple design style. The exquisite curved metal arm and the fabric lampshade are perfectly combined, highlighting the stylish and elegant atmosphere. The lamp is mainly reddish brown and beige, which complements any room decoration and becomes an indispensable art decoration in the home.
- High-quality fabric lampshade, soft light, protect children's eyesight. Whether reading or studying, this lamp can provide a comfortable lighting experience.
- Adopt high-efficiency LED bulbs, which are energy-saving and environmentally friendly, have a long service life and reduce the trouble of frequent bulb replacement.
- The base is equipped with a USB port for convenient charging of mobile devices, increasing the practicality and convenience of the lamp.
- Suitable for placement in children's rooms, bedrooms and even living rooms, enriching modern home spaces and creating a warm lighting environment.
Weights & Dimensions
| Base Width | 6" |
| Length | 22" |
| Shade Height | 6.5" |
| Width | 7" |
Specifications
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Fixture Height | 21 to 25 Inch |
| Material | Wood |
| Size | 9 Inch & Under |
| Color | Beige,Red Brown |
| Shade Material | Fabric |
| Shade Shape | Barrel |
| Style | Oriental |
| Bulb Base | E26/E27 |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore