1
/
21
1
/
21
$293.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim $52.92 Coupon
Coupons Details
$241.07
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$293.99
18%
Off Over $0.00
-$52.92
Price After Coupon
$241.07
Available Coupons
18% Off
On orders over $0.00
Code:
MAY
Memorial Day
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$599.99
51% OFF
18% OFF, Code: MAY
Ends in:
Quantity
Shipping Protection by
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21887493
This modern wooden bedside table is crafted from premium wood, giving it a naturally strong and durable character, while also coming in a classic walnut brown colour that will complement any home style.
- Equipped with two drawers, it provides ample storage space to help you easily organize your daily items. Whether it is books, electronic products or other small items, this storage cabinet can store them well.
- The compact overall dimensions of the bedside table are particularly suitable for small bedrooms with limited space, ensuring ample storage capacity without taking up too much floor space.
- Its streamlined design makes it a visual highlight of the space whether it is placed beside the bed or in a corner of the living room. The hidden handle design increases the overall simplicity while avoiding bumps.
- The drawer adopts a silent rail design, which will not affect your rest even if you use it in the dead of night. The ergonomic height design perfectly matches the bed height, making it more convenient to take items.
- Suitable for modern and simple bedrooms. It is recommended to match with wooden furniture of the same series to enhance the coordination of the overall living space.
Weights & Dimensions

| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 19.5" (50 cm) |
Specifications
What's Included
Features
Warranty
| Color | White,Natural Finish,Nut-Brown,Natural/ White,Grey |
| Style | Modern |
| Product Type | Bedside Cabinet |
| Frame Material | Wood |
| Countertop Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Number of Drawers | 1,2 |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included,Shelves Included |
| Legs Included | With Legs |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service
You May Also Like
More to Explore