1
/
24
1
/
24
$86.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$86.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$86.99
Price After Coupon
$86.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$700 Off
On orders over $3899
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$224.99
61% OFF
19% OFF, Code: ES19
Quantity
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21715464
This round black metal side table is an elegant addition to your home with its simple, modern design. Its slim shape is perfect for small spaces, adding a touch of chic to living rooms, bedrooms and more. Whether it's a companion for coffee cups or a small table for displaying flowers, this side table can easily do the job.
- Modern style design, suitable for many home decorations.
- High-quality metal material, durable and easy to clean.
- Round design saves space and is suitable for small rooms.
- An ideal living room and bedroom accessory, adding a sense of depth to the space.
- A variety of height options to meet different needs.
Weights & Dimensions

| Height | Short (Under 18 in.),Standard (18-28 in.) |
| Length | Standard (14-24 in.) |
| Smallest Table | Smallest Table Not Included |
Specifications
Product Details
Features
Product Care
Specifications
| Magazine Rack | Without Magazine Rack |
| Doors Included | Door(s) Not Included |
| Tray Top | Not Tray Top,Tray Top |
| Largest Table | Largest Table Not Included |
| Middle Table | Middle Table Not Included |
| Overall Height - Top to Bottom | 17" (43 cm),20.5" (52 cm),23.5" (60 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 15" (38 cm),16" (40 cm),16.5" (42 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 15" (38 cm),16" (40 cm),16.5" (42 cm) |
| Tilt Included | Non-Tilting |
| Flip Top | Unflip Top |
| Swivel | Non-Swivel |
| Height Adjustable | Non-Adjustable Height |
| Product Type | Chairside |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Gloss Finish | Non-Glossy |
| Base Color | Black,White |
| Table Top Color | Black,White |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Base Material | Metal |
| Table Top Material | Metal |
| Size | 15"L x 15"W x 20.5"H,15.7"L x 15.7"W x 23.6"H,16"L x 16"W x 17"H,17"L x 17"W x 20"H |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Foldable | Non-Foldable |
| Storage Included | Storage Not Included |
| Trunk Storage | Trunk Storage Not Included |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Color | Black,White |
| Number of Table Included | 1 |
| Set Type | Table Only |
| Style | Modern |
| Table Base Type | Pedestal |
| Top Shape | Round |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service