1
/
13
1
/
13
$379.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$379.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$379.99
Price After Coupon
$379.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$852.99
55% de descuento
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21706679
This modern wooden ladder-shaped bookshelf displays a simple and elegant design that suits a variety of interior decoration styles. The four-layer open design not only provides you with ample storage space for books, but also allows you to display your collections or decorations.
- High-quality material, made of sturdy and durable wood, ensures the longevity and stability of the bookshelf.
- It's easy to install and comes with simple assembly instructions, so you can quickly and hassle-free place it in the perfect spot in your home.
- The design is beautiful and highly adaptable, suitable for placement in the corner of the living room, study or bedroom, creating a neat and beautiful space for you.
- The fully open back panel design increases the visual layering and can be used as a space divider. It is excellent whether used as a bookshelf or a display rack.
Pesos y dimensiones

| Overall Height - Top to Bottom | 57" (145 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 17" (44 cm),23.5" (60 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 14" (36 cm) |
Presupuesto
What's Included
Features
Warranty
| Usage | Bedroom |
| Number of Tiers | 4 Tiers |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Back Panel | Open Back |
| Color | Natural Finish,Walnut |
| Frame Material | Wood |
| Height | Medium (36-84 in.) |
| Length | Narrow (Under 20 in.),Standard (20-50 in.) |
| Orientation | Vertical |
| Product Type | Ladder |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Shelf Material | Wood |
| Size | 17.3"L x 14.2"W x 57.1"H,23.6"L x 14.2"W x 57.1"H |
| Style | Modern |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Not Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Non-Foldable |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente