1
/
15
1
/
15
$2,343.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$2,343.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$2,343.99
Price After Coupon
$2,343.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$4,904.99
52% de descuento
18% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21409517
This modern buffet cabinet perfectly combines simplicity and luxury, and its black glossy finish adds a touch of fashion to your restaurant. Whether it is for entertaining guests or daily storage, it can meet your various needs.
- Made of high-grade artificial wood, it is sturdy and durable to ensure long-term use.
- The fashionable and modern design is suitable for all kinds of interior styles and enhances the overall home grade.
- It has ample drawer space for easy storage of tableware, wine glasses and other items.
- Suitable for small and medium-sized families and spaces, providing you with a perfect restaurant storage solution.
- The smooth surface is easy to clean, keeping your furniture looking like new.
Pesos y dimensiones

| Feet Height - Top to Bottom | 12" (30 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 35.5" (90 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 47" (120 cm),59" (150 cm),71" (180 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Presupuesto
What's Included
Features
Product Care
Warranty
| Popular Sizes | Narrow(Under 50"),Standard(50"-75") |
| Color | Black,Green,White |
| Countertop Material | Wood |
| Material | Wood |
| Product Type | Buffet Table,Server |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 47"L x 16"W x 35"H,59"L x 16"W x 35"H,71"L x 16"W x 35"H |
| Style | Modern |
| Wood Tone | Espresso Wood,White Wood |
| Wood Type | Manufactured Wood |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Extendable / Collapsible Table | Non-Extendable/ Non-Collapsible |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Silverware Tray | Silverware Tray Not Included |
| Stemware Rack | Stemware Rack Not Included |
| Storage Type | Cabinets |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Wine Rack | Wine Rack Not Included |
| Product Care | Avoid using acid and alkali to directly contact the surface,Metal: Use a soft cloth or neutral cleanser to clean it.,Place mothballs in the cabinet to prevent moths and cockroaches.,Please lift it off the ground to avoid dragging the floor.,Wood: Clean with a soft cloth. Polish it with furniture wax. |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente