1
/
17
1
/
17
$565.99
Claim Coupon
Coupons Details
$565.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$565.99
Price After Coupon
$565.99
Available Coupons
$928.99
39% de descuento
El envío se calcula al finalizar la compra.
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21449291
These bar stools feature a modern rattan design that is both aesthetically pleasing and natural, adding a touch of tropical style to any space.
- The 28 to 33-inch seat height fits perfectly on standard bars, ensuring a comfortable seating position, ideal for breakfast or casual beverage areas.
- The yellow rattan seat is paired with the natural base color to create a harmonious visual effect that suits a variety of interior design styles.
- All stools are equipped with a footrest design to provide extra comfort, allowing you to sit for long periods of time without fatigue.
- It has four sturdy legs to ensure safety and stability during use and is suitable for home use.
Pesos y dimensiones

| Overall Height - Top to Bottom | 39" (100 cm) |
| Overall Width - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 18.5" (47 cm) |
| Seat Height - Floor to Seat | Bar (28"-33") |
| Seat Length - Side to Side | 19.5" (50 cm) |
| Seat Width - Front to Back | 18.5" (47 cm) |
Presupuesto
What's Included
Features
Warranty
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set,4 Piece Set,6 Piece Set,8 Piece Set |
| Color | Natural Finish |
| Base Color | Natural |
| Seating Color | Yellow |
| Style | Modern |
| Seat Style | Round |
| Base Type | Four Legs |
| Frame Material | Wicker / Rattan |
| Seating Material | Wicker/Rattan |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Back Heights | Low Back |
| Upholstered | Upholstered,Non-Upholstered |
| Seat Back | With Back |
| Popular Sizes | 30 inches |
| Feature | Footrest |
| Height Adjustable | Fixed Height |
| Swivel | Fixed |
| Stackable | Non-Stackable |
| Foldable | Fixed |
| Arms Included | With Arms |
| Footrest Included | With Footrest |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente