1
/
17
1
/
17
$73.99
Claim $7.40 Coupon
Coupons Details
$66.59
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$73.99
10%
Off Over $0.00
-$7.40
Price After Coupon
$66.59
Available Coupons
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REFUND
Tax Refund Event
$145.99
49% de descuento
El envío se calcula al finalizar la compra.
17% OFF, Code: REFUND
Ends in:
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU21731582
This modern wall lamp perfectly combines exquisite brass and transparent glass, showing a simple yet luxurious temperament. Whether it is a bedroom or a living room, it can add a unique landscape to your living room. It is designed to create a warm and comfortable light environment, adding infinite charm to your modern home.
- Its design style combines modern and classical elements, suitable for a variety of home styles.
- Selected high-quality brass material, quality guaranteed, durable.
- The glass lampshade with excellent light transmittance creates a soft and uniform lighting effect.
- The unique design is highly decorative and looks like a work of art whether it is open or closed.
- It is suitable for a variety of scenes, such as bedrooms, living rooms, corridors, etc. It is easy to install and practical.
Weights & Dimensions

| Height | 10.5”,16.5",16",17",20" |
| Width | 5" |
| Length | 9" |
| Fixture Depth | 5" |
Specifications
What's Included
Features
| Number of Lights | 1-Light,2-Light |
| Style | Modern |
| Color | Gold |
| Shade Included | With Shade |
| Shade Color | Clear |
| Shade Material | Crystal,Glass |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 10.5",16.5",16",17",20" |
| Switch Type | No Switch |
| Fixture Type | Cylinder,Geometric |
| Bulb Type | LED/Incandescent/Fluorescent |
| Feature | Indoor |
| Fixture Height | 10 to 14 Inch,15 to 19 Inch |
| Glass Type | Clear Glass,Crystal |
| Shade / Light Direction | Up,Up & Down |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Included,Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Crystal Color | Clear |
| Power Source | Hardwired |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | E12/E14 |
| Glass Type | Transparent |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service