1
/
11
1
/
11
$494.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$494.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$494.99
Price After Coupon
$494.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,388.99
64% de descuento
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21658819
Infuse your living room with elegance through this modern LED flush ceiling light, where form meets function with a sophisticated white resin shade.
- Crafted with premium resin, ensuring durability and an aesthetic appeal that complements modern interiors.
- Equipped with energy-efficient LED bulbs, providing bright, consistent lighting ideal for residential spaces.
- The flush mount design offers a sleek, unobtrusive look, perfect for rooms with low ceilings.
- Easily integrates into wired home lighting systems, enhancing your living room's ambiance seamlessly.
Pesos y dimensiones

| Length | 25.5" |
| Shade Included | With Shade |
| Width | 25.5" |
Presupuesto
What's Included
Features
Assembly
| Canopy Width | 25.5" |
| Shade Material | Resin |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Maximum Bulb Wattage | 60 to 99 Watts |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Shade Color | White |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Color | White |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Fixture Type | Flush Mount |
| Glass Type | With Shade |
| Material | Metal |
| Number of Lights | 1-Light |
| Shape | Geometric |
| Style | Modern |
| Bulb Base | SMD |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Occasion | Residential Use |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente