1
/
22
1
/
22
$558.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$558.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$558.99
Price After Coupon
$558.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,595.99
65% de descuento
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21697703
Combining style with comfort, this modern rocking chair is perfect for any living room space. Made from durable fabrics and soft cushions, it's perfect for lounging in your home.
- Modern style design: simple yet elegant, adding a sense of fashion.
- High quality fabric: wear-resistant and durable, easy to clean.
- Multiple color options: can be matched according to personal preference and home decoration.
- Attached footrest: Extra comfort, support for legs and feet.
- Multifunctional usage scenarios: suitable for living room, study or any place that requires a comfortable environment.
Pesos y dimensiones

| Ottoman Included | With Ottoman |
| Overall Height - Top to Bottom | 32" (82 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 34" (86 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 37" (95 cm) |
| Seat Length - Side to Side | 27" (68 cm) |
| Weight Capacity | 199 lbs to 298 lbs |
Presupuesto
What's Included
Features
Warranty
| Height | Standard (32" - 52") |
| Upholstery Color | Blue,Blue Houndstooth,Gray,Gray Houndstooth,Green,Orange,Pink,Yellow |
| Color | Blue,Green,Grey,Orange,Pink,Yellow |
| Leg Color | Black |
| Leg Material | Metal |
| Material | Upholstered |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Product Type | Indoor |
| Seating Capacity | Seats 1 |
| Style | Modern |
| Arm Type | Armless |
| Nailhead Trim | Without Nailhead Trim |
| Pillow Included | Pillow Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Slipcovered | With Slipcover |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant |
| Swivel | Non-Swivel |
| Tufted | Untufted |
| Upholstered | Upholstered |
| Upholstery Material | Flannel,Tech Cloth |
| Water Resistant | Non Waterproof,Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente