1
/
15
1
/
15
$259.99
Claim Coupon
Coupons Details
$259.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$259.99
Price After Coupon
$259.99
Available Coupons
$906.99
71% de descuento
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21707849
This bookshelf displays a simple and elegant modern design style, perfectly adapting to various home environments and becoming the finishing touch of the space.
- Its open structure not only provides ample storage space, but also allows for display of decorations, adding an artistic touch to your home.
- Made of high-quality wood, it is sturdy and durable, ensuring stability and safety in long-term use.
- Suitable for bedrooms, living rooms or offices, its compact size allows it to be used flexibly in limited spaces.
- Simple assembly, no additional tools required, easy and convenient installation.
Pesos y dimensiones

| Overall Length - Side to Side | 18" (45 cm),35.5" (90 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 14" (36 cm),7" (18 cm) |
Presupuesto
What's Included
Features
Warranty
| Size | 17.7"L x 11.8"W x 14.2"H,35"L x 12"W x 7"H,35.4"L x 11.8"W x 14.2"H |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Product Type | Standard |
| Orientation | Horizontal |
| Frame Material | Wood |
| Shelf Material | Wood |
| Back Panel | Open Back |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Length | Narrow (Under 20 in.),Standard (20-50 in.) |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Height | Short (Under 36 in.) |
| Shape | Rectangle |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Fixed |
| Drawers Included | Drawers Not Included,Drawers Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Full Assembly Needed |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente