1
/
9
1
/
9
$35.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$35.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$35.99
Price After Coupon
$35.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$90.99
60% de descuento
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21069291
This modern triangle LED outdoor wall light brings a unique and contemporary feel to your outdoor space with its unique shape and design. The fine metal shade ensures that the light is softly and evenly distributed, while the powerful LED bulb provides long-lasting and energy-saving lighting.
- Made of high-quality metal, this wall lamp is sturdy and durable, able to withstand various weather challenges.
- Its modern and simple style blends perfectly into any architectural exterior, adding an elegant touch to your home.
- The unique triangular design makes the projection of light more artistic, becoming the highlight of your home at night.
- The connection and wiring are simple, and the installation is convenient, which greatly improves the user experience and is suitable for various outdoor walls.
Pesos y dimensiones
| Height | 8" |
| Width | 3.5" |
Presupuesto
What's Included
Features
| Number of Lights | 2-Light |
| Style | Modern |
| Color | Black,White |
| Shade Material | Glass |
| Material | Metal |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Size | 4 Inch & Under |
| Fixture Type | Wall Lamp |
| Feature | Outdoor |
| Fixture Height | 9 Inch & Under |
| Color Temperature | Warm Light,White Light |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente