1
/
26
1
/
26
$280.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$280.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$280.99
Price After Coupon
$280.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$566.99
50% de descuento
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21133256
This chandelier combines modern style with brass accents for an exceptional aesthetic. The black-gold metal and premium crystal create a luxurious look that adds a dazzling focal point to any kitchen space.
- The style is modern and suitable for various interior designs. It can easily be controlled from simple to luxurious and improves the taste of the space.
- Durable metal and fine crystal make this lamp long-lasting yet easy to clean to keep its shine long-lasting.
- Bright light control makes lighting more precise and provides a comfortable lighting experience, which is especially suitable for use on kitchen islands.
- With its large volume, it is particularly suitable for spacious kitchen spaces, serving both as functional lighting and as a decorative centerpiece.
- The simple installation and clever design make it easy for anyone to complete the installation and enjoy a convenient home upgrade.
Pesos y dimensiones
| Length | 29.5",31.5",35.5" |
| Width | 29.5",31.5",35.5" |
| Fixture Height | 19" |
| Canopy Width | 4.5” |
Presupuesto
What's Included
Features
| Color | Black/Gold,Brass |
| Style | Modern |
| Number of Lights | 6-Light,9-Light,12-Light |
| Material | Metal |
| Shade Material | Crystal |
| Shade Color | Clear |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Canopy Shape | Round |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Fixture Type | Sputnik |
| Feature | Hanging |
| Glass Type | Crystal |
| Rod/Chain/cord Length | 12" |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | G9 |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente