1
/
12
1
/
12
$512.99
Claim Coupon
Coupons Details
$512.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$512.99
Price After Coupon
$512.99
Available Coupons
$886.99
42% de descuento
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21825277
Functional and elegantly decorative, this modern island pendant light features a clear, geometric crystal shade that perfectly captures the light, adding a touch of class to your kitchen and dining area.
- The modern industrial style design, matched with black metal material, has a strong visual impact. It is a fashionable choice for modern families and perfectly suits all kinds of decoration styles.
- The large size design and adjustable length make it suitable for a variety of installation environments, whether it is a large kitchen island or above a long dining table.
- LED bulbs are energy-efficient and provide ample and soft lighting while greatly reducing electricity consumption, saving you money.
- Easy to maintain, just wipe it lightly with a dry cloth to keep it looking as bright and clean as new, which greatly reduces the tediousness of cleaning and maintenance and ensures the long-lasting beauty of the lamp.
Pesos y dimensiones

| Length | 31.5",39.5",47.5" |
| Fixture Height | 2.5" |
| Adjustable Hanging Length | Adjustable Hanging Length |
Presupuesto
What's Included
Features
Assembly
| Style | Modern |
| Number of Lights | 1-Light |
| Number of Tiers | 1 Tier |
| Color | Black |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Cord |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Color Temperature | Warm Light,Remote Control Stepless Dimming |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Shade Color | Clear |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Shade Shape | Geometric |
| Shade / Light Direction | Down |
| Fixture Type | Geometric |
| Shade Material | Crystal |
| Occasion | Residential Use |
| Crystal Component | Crystal Component Included |
| Crystal Color | Clear |
| Bulb Base | SMD |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente