1
/
15
1
/
15
$256.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$256.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$256.99
Price After Coupon
$256.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$400.99
36% de descuento
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21672389
This modern gold geometric wall vanity lamp with integrated LED design perfectly fits into any modern home style with its simple and stylish appearance.
- The lampshade is made of high-quality acrylic, which ensures soft and non-glaring light and improves the comfort of the space.
- The metal material makes the lamp strong and durable, increasing its lifespan while adding a touch of luxury to the space.
- It has three levels of dimming function, which can adjust the light intensity according to different needs. It is suitable for various scenes from makeup to daily lighting.
- Suitable for multiple installation locations, such as bathrooms, corridors, living rooms, etc., it can be used to create various atmospheres to meet diverse needs.
- The lamp is designed with hard-wire connection, which is safe and stable, suitable for professional installation and fully demonstrates the quality of home furnishing.
Pesos y dimensiones

| Length | 5.5" |
| Width | 4" |
| Fixture Height | 18"(45.72cm),29.5" |
| Fixture Depth | 4" |
Presupuesto
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 18",29.5" |
| Color | Gold |
| Color Temperature | Third Gear Dimming |
| Number of Lights | 1-Light |
| Material | Metal |
| Style | Modern |
| Fixture Type | Geometric |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Shade Material | Acrylic |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Down |
| Shade Color | White |
| Feature | Integrated LED |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente