1
/
22
1
/
22
$163.99
Claim $27.88 Coupon
Coupons Details
$136.11
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$163.99
17%
Off Over $0.00
-$27.88
Price After Coupon
$136.11
Available Coupons
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REEMBOLSO
Evento de devolución de impuestos
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NUEVO10
10% de descuento en el primer pedido
18% Off
On orders over $0.00
Code:
PDAY18
Venta del Día de los Presidentes
$405.99
60% de descuento
El envío se calcula al finalizar la compra.
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21668755
This modern LED bathroom mirror light combines simplicity and functionality to create a finishing touch in your dressing space. The wood material adds a warm touch that suits any home style, creating a comfortable yet sophisticated environment.
- 1. Modern and simple design: beautiful lines can enhance the overall style of the bathroom.
- 2. Wood material: adds a sense of natural warmth and perfectly blends into a variety of interior design styles.
- 3. LED energy-saving lamp: provides bright and soft light, suitable for makeup and daily care.
- 4. Wall-mounted installation: saves space, is easy to install, suitable for small bathrooms and various scenarios.
- 5. High efficiency and environmental protection: It meets energy consumption standards, protects the environment, and reduces electricity bills.
Pesos y dimensiones

| Fixture Height | 4" |
| Width | 5" |
| Length | 16",23.5",35.5" |
| Fixture Depth | 5" |
| Backplate Width | 6.5" |
Presupuesto
What's Included
Features
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | 16",23.5",35.5" |
| Color Temperature | Third Gear Dimming,Warm Light,White Light |
| Shape | Straight |
| Fixture Type | Linear |
| Bulb Type | LED Bulbs |
| Maximum Bulb Wattage | 39 Watts & Under |
| Glass Type | With Shade |
| Shade / Light Direction | Down |
| Feature | Integrated LED |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Not Required |
| Style | Modern |
| Shade Color | White |
| Shade Material | Acrylic |
| Material | Wood |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Color | Red Wood,Walnut,Wood Color |
| Number of Lights | 1-Light |
| Power Source | Hardwired |
| Room/Location | Dining Room, Living room, Basement, Hallway, Kitchen, Bathroom |
| Occasion | Residential Use |
| Bulb Included Or Not | Light Included |
| Bulb Base | SMD |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente