1
/
13
1
/
13
$1,376.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$1,376.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,376.99
Price After Coupon
$1,376.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$2,710.99
49% de descuento
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21691104
This modern wooden bedroom dresser has a simple yet elegant design, perfect for enhancing your home's style. Made from premium wood, it offers a durable experience. Exquisite details and ample storage space make it both practical and beautiful, making it an ideal addition to any bedroom.
- Modern and simple style: fashionable design, perfect match with a variety of interior decoration styles.
- High-quality wood: Made of solid wood to ensure long-term durability.
- Large-capacity drawers: Equipped with multiple drawers, providing ample storage space.
- Multifunctional use: suitable for use as a dressing table or storage cabinet to meet different needs.
- Multiple size options: Available in a variety of sizes to suit all bedroom layouts.
Pesos y dimensiones

| Overall Height - Top to Bottom | 32" (82 cm),39" (100 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 24.5" (62 cm),47" (120 cm),63" (160 cm),71" (180 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 16" (40 cm) |
Presupuesto
What's Included
Features
Warranty
| Stackable | Non-Stackable |
| Foldable | Non-foldable |
| Number of Items Included | 1 Piece |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Hand Painted | Non Handpainted |
| Lacquered Finish | Unlacquered Finish |
| Gloss Finish | Non-Glossy |
| Woven | Non-Woven |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Upholstered | Non-Upholstered |
| Painted | No Painted |
| Hutch Included | Hutch Not Included |
| Carved Wood | Carved Wood Not Included |
| Usage | Bedroom |
| Textured | Untextured |
| Color | Black,Brown |
| Handle/Accent Material | No Handles, Knobs, or Accents |
| Height | Low (Under 36 in.),Standard (36 - 50 in.) |
| Length | Extra Wide (Over 64 in.),Narrow (Under 38 in.),Standard (38 - 58 in.),Wide (Over 58 in.) |
| Material | Wood |
| Orientation | Horizontal,Vertical |
| Product Type | Double Dresser,Lingerie Chest/Semainier |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Size | 24"L x 16"W x 39"H,47"L x 16"W x 32"H,63"L x 16"W x 32"H,71"L x 16"W x 32"H |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Cable Management | Cable Management Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Mirror Included | Without Mirror |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente