1
/
17
1
/
17
$545.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$545.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$545.99
Price After Coupon
$545.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$1,526.99
64% de descuento
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21697385
Enjoy a modern and comfortable rocking chair and add a chic and practical furniture choice to your living room. Whether reading, lounging or enjoying a coffee, this chair provides elegant enjoyment.
- The style is modern and simple, suitable for various home decoration.
- Made of high-quality wood, strong and durable.
- Equipped with comfortable cushions to enhance sitting comfort.
- Suitable for various scenes, such as living room, balcony, study.
- There are multiple colors to choose from to meet individual needs.
Pesos y dimensiones

| Ottoman Included | With Ottoman,Without Ottoman |
| Overall Height - Top to Bottom | 35.5" (90 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 25.5" (65 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 34" (87 cm) |
| Seat Length - Side to Side | 23" (58 cm) |
| Weight Capacity | 299 lbs to 397 lbs |
Presupuesto
What's Included
Features
Warranty
| Height | Standard (32" - 52") |
| Color | Black-Brown,Natural Wood/ Almond,Natural/ Coffee,Wood/ Blue,Wood-Light Grey |
| Design | Rocking Chair,Rocking Chair with Ottomans |
| Leg Color | Natural |
| Leg Material | Wood |
| Material | Wood |
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set |
| Product Type | Indoor |
| Seating Capacity | Seats 1 |
| Style | Modern |
| Arm Type | Track Arms |
| Nailhead Trim | Without Nailhead Trim |
| Pillow Included | Pillow Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Slipcovered | Without Slipcover |
| Stain Resistant | Not Stain Resistant,Stain Resistant |
| Swivel | Non-Swivel |
| Tufted | Untufted |
| Upholstered | Upholstered |
| Upholstery Material | Cotton and Linen,Tech Cloth |
| Water Resistant | Non Waterproof,Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente