1
/
50
1
/
50
$200.99
Claim $34.17 Coupon
Coupons Details
$166.82
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$200.99
17%
Off Over $0.00
-$34.17
Price After Coupon
$166.82
Available Coupons
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REEMBOLSO
Evento de devolución de impuestos
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NUEVO10
10% de descuento en el primer pedido
18% Off
On orders over $0.00
Code:
PDAY18
Venta del Día de los Presidentes
$231.99
13% de descuento
El envío se calcula al finalizar la compra.
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21567693
Featuring a simple and elegant design, this modern white bedside table combines practicality with beauty.
- Made of high-quality wood and finely polished, the tabletop has a delicate and natural texture, highlighting its high-end quality.
- Equipped with two spacious storage drawers, it provides ample storage space to keep the bedroom tidy and organized.
- Measuring 16"L x 12"W x 16"H, it's the ideal height to fit most bed sizes.
- The cabinet adopts a hidden handle design, which adds a sense of simplicity to the overall visual and makes it easy to open the drawer.
- Small yet functional, it is especially suitable for small-sized bedrooms with a modern minimalist style, providing an excellent solution for saving space.
- Available in a variety of colors including gray, walnut, oak, and white, it is easy to match with other furniture and decor.
- It is easy to install and comes with detailed instructions. Daily maintenance is also very easy and can be kept as good as new with just a simple wipe.
Pesos y dimensiones

| Overall Height - Top to Bottom | 16" (41 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 16" (40 cm),12.5" (32 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 12" (30 cm) |
Presupuesto
What's Included
Features
Warranty
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Height | Small/ Low (Under 23 in.) |
| Length | Narrow (Under 21 in.) |
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set |
| Size | 13"L x 12"W x 16"H,16"L x 12"W x 16"H |
| Color | White,Nut-Brown,Oak,Oak/ White,Grey |
| Countertop Material | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Product Type | Drawer Storage |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Style | Modern |
| Cabinets Included | Cabinet Not Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Legs Included | Without Legs |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente