1
/
16
1
/
16
$566.05
Claim Coupon
Coupons Details
$566.05
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$566.05
Price After Coupon
$566.05
Available Coupons
$1,353.49
58% de descuento
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21282460
This modern wooden bookcase features a simple and elegant design with transparent glass doors, adding a stylish touch to your office while providing practical storage space.
- Flexible size options make this bookcase perfect for placement in a corner or against a wall.
- High-quality wood and solid structure ensure the durability and stability of the bookcase for long-term use.
- The transparent glass door makes it easy to see the contents inside while keeping out dust and keeping your books and documents tidy.
- The practical storage design is not only suitable for placing books, but also for placing decorations and file racks to improve space utilization.
Pesos y dimensiones

| Overall Height - Top to Bottom | 47.5" (121 cm),62" (158 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 23.5" (60 cm),27.5" (70 cm),31.5" (80 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 13" (32.5 cm) |
Presupuesto
What's Included
Features
Warranty
| Back Panel | Closed Back |
| Color | White |
| Frame Material | Wood |
| Height | Medium (36-84 in.) |
| Length | Standard (20-50 in.) |
| Orientation | Vertical |
| Product Type | Standard |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Shelf Material | Wood |
| Size | 23.6"L x 12.8"W x 47.6"H,23.6"L x 12.8"W x 62.2"H,27.6"L x 12.8"W x 47.6"H,27.6"L x 12.8"W x 62.2"H,31.5"L x 12.8"W x 47.6"H,31.5"L x 12.8"W x 62.2"H |
| Style | Modern |
| Width | Standard (10 - 20 in.) |
| Wood Tone | White Wood |
| Wood Type | Cherry |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Drawers Included | Drawers Included |
| Fabric Bins Included | Without Fabric Bins |
| Feature | With Cabinet |
| Floating Shelf | Non Wall Mounted |
| Foldable | Non-Foldable |
| Shelves Included | Shelves Included |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente