1
/
15
1
/
15
$735.99
Claim Coupon
Coupons Details
$735.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$735.99
Price After Coupon
$735.99
Available Coupons
$903.99
19% de descuento
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21464104
This modern wooden TV cabinet attracts attention with its simple yet sophisticated design, which is perfect for any home style. As the centerpiece of a modern home, it is more than just a TV cabinet, but also a combination of art and practicality, adding infinite charm to your living room.
- Nordic minimalist style design enhances the overall beauty of the space.
- Made of high-quality wood to ensure durability and longevity.
- Wall mounting saves floor space and is suitable for small homes or apartments.
- Spacious storage space, convenient for organizing and storing a variety of items.
- White is classic and versatile, easily integrating into any home environment.
Pesos y dimensiones

| Overall Length - Side to Side | 55" (140 cm),63" (160 cm),71" (180 cm),47" (120 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 9.5" (24 cm) |
| Overall Height - Top to Bottom | 8" (20 cm) |
| Legs Included | Without Legs |
| Entertainment Center | Not Entertainment Center |
Presupuesto
What's Included
Features
Warranty
| Color | White |
| Size | 47"L x 9.5"W x 8"H,55"L x 9.5"W x 8"H,63"L x 9.5"W x 8"H,71"L x 9.5"W x 8"H |
| Length | Standard (48 - 67 in.),Long (Over 67 in.),Small (Under 48 in.) |
| Height | Low(Under 21 in.) |
| Style | Modern |
| Product Type | TV Stand |
| Material | Wood |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Hutch Included | Hutch Not Included |
| Pier/ Bookcase Included | Pier/ Bookcase Not Included |
| Bridge Included | Bridge Not Included |
| Lighting Included | Lighting Not Included |
| Mirrored | Non-Mirrored |
| Wheels Included | Casters Not Included |
| Cable Management | Cable Management Not Included |
| Open Storage | Open Storage Not Included |
| Barn Door | Not Barn Door |
| Ventilation Features | Unventilated |
| Integrated TV Mount | Not Integrated TV Mount |
| Swivel Mount | Non-Swivel Mount |
| Lift Mechanism | Non-Lift Mechanism |
| Drawers Included | Drawers Included,Drawers Not Included |
| Shelves Included | Shelves Not Included |
| Cabinets Included | Cabinet Included |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | None |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente