1
/
18
1
/
18
$530.99
Claim Coupon
Coupons Details
$530.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$530.99
Price After Coupon
$530.99
Available Coupons
$1,506.99
65% de descuento
17% de descuento, Código: REFUND
Cantidad
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Devolución en 30 días
-
Protección de envío
-
Reembolso de 7 días
-
Garantía de 1 año
Descripción
SPU : SPU21604254
This modern rocking chair brings elegance to your home with its comfortable design and high-quality fillings. Whether in the living room, study or nursery, this chair is the perfect place to relax.
- High-grade fabric, fine texture, durable.
- Ergonomic design gives you perfect support and comfortable sitting.
- The natural wooden legs are sturdy and durable, showing natural beauty.
- A variety of colors are available, making it easy to blend into any home style.
- Suitable for a variety of uses: sitting and reading, feeding babies, outdoor leisure, etc.
Pesos y dimensiones

| Ottoman Included | With Ottoman,Without Ottoman |
| Overall Height - Top to Bottom | 32" (82 cm) |
| Overall Length - Side to Side | 27" (68 cm) |
| Overall Width - Front to Back | 37" (95 cm) |
| Seat Length - Side to Side | 25" (64 cm) |
| Weight Capacity | 398 lbs or More |
Presupuesto
What's Included
Features
Warranty
| Height | Standard (32" - 52") |
| Color | Blue,Grey,Orange,White |
| Design | Rocking Chair,Rocking Chair with Ottomans |
| Leg Color | Natural |
| Leg Material | Wood |
| Material | Upholstered |
| Number of Items Included | 1 Piece,2 Piece Set |
| Product Type | Indoor |
| Seating Capacity | Seats 1 |
| Style | Modern |
| Arm Type | Armless |
| Nailhead Trim | Without Nailhead Trim |
| Pillow Included | Pillow Not Included |
| Purposeful Distressing Type | No Distressing |
| Scratch Resistant | Not Scratch Resistant |
| Slipcovered | Without Slipcover |
| Stain Resistant | Stain Resistant |
| Swivel | Non-Swivel |
| Tufted | Untufted |
| Upholstered | Upholstered |
| Water Resistant | Waterproof |
| Full or Limited Warranty | Limited |
| Level of Assembly | Partial Assembly |
| Product Warranty | Product Warranty Included |
| Warranty Length | 1 Year |
Política de devoluciones
Puedes iniciar una devolución dentro de 30 días de la recepción siempre que no estés satisfecho con el artículo.
- Para la mayoría de los artículos nuevos y sin usar
- Guía de devolución profesional y servicio al cliente