1
/
23
1
/
23
$84.99
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Auto Applied
Claim Coupon
Coupons Details
$84.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$84.99
Price After Coupon
$84.99
Available Coupons
$50 Off
On orders over $499
Auto-applied if no coupon is used
Tier 1 • Auto Discount
$120 Off
On orders over $999
Auto-applied if no coupon is used
Tier 2 • Auto Discount
$300 Off
On orders over $2099
Auto-applied if no coupon is used
Tier 3 • Auto Discount
$550 Off
On orders over $3299
Auto-applied if no coupon is used
Tier 4 • Auto Discount
$145.99
42% de réduction
18 % de réduction, Code : REMBOURSEMENT
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
Retour sous 30 jours
-
Protection des expéditions
-
Remboursement sous 7 jours
-
Garantie d'un an
Description
SPU : SPU21728219
This 6-light modern industrial style spherical chandelier, with its unique starburst design, becomes the visual focal point of any space. As a masterpiece of craftsmanship, it combines elegant design with practical function, suitable for a variety of interior decoration styles.
- The use of large-scale metal combined with a white glass shade gives the pendant lamp a modern look and long-lasting durability. This design is not only beautiful, but also helps to diffuse the light, ensuring that the entire room is evenly illuminated.
- This pendant lamp is particularly suitable for the living room, dining room or kitchen island, adding a touch of modernism to your space. It is especially suitable for the pursuit of simple and stylish home environment.
- The uniquely designed Sputink shape not only enhances the overall beauty of the chandelier, but also effectively increases the distribution range of the light source, creating a soft and uniform light.
- The installation is simple and does not require complicated tools. The included installation instructions help users to complete it easily. Even inexperienced users can complete the installation in a short time.
Poids et dimensions

| Length | 39.5" |
| Width | 5" |
| Fixture Height | 31.5" |
| Adjustable Hanging Length | Unadjustable Hanging Length |
Caractéristiques
What's Included
Features
Assembly
| Color | Black |
| Style | Modern |
| Shape | Globe |
| Number of Tiers | 1 Tier,2 Tiers,3 Tiers,4 Tiers |
| Number of Lights | 2-Light,3-Light,4-Light,6-Light,9-Light,12-Light |
| Shade Included | With Shade |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Downrods |
| Voltage | 110V-120V,220V-240V |
| Size | Large (Greater than 25" wide) |
| Shade Color | White |
| Bulb Type | Bi-pin |
| Glass Type | White Glass |
| Shade / Light Direction | Ambient |
| Fixture Type | Globe |
| Shade Material | Glass |
| Occasion | Residential Use |
| Cleaning Method | Wipe clean with a dry cloth |
| Crystal Component | Crystal Component Not Included |
| Canopy Shape | Round |
| Power Source | Direct Wired Electric |
| Bulb Included Or Not | Light Not Included |
| Bulb Base | G9 |
| Adult Assembly Required | Adult Assembly Required |
Politique de retour
Vous pouvez initier un retour dans les 30 jours suivant la réception chaque fois que vous n'êtes pas satisfait de l'article.
- Pour la plupart des articles neufs et inutilisés
- Conseils professionnels pour le retour et service client