1
/
12
1
/
12
$1,099.99
Claim $110.00 Coupon
Coupons Details
$989.99
Price After Coupon
Buy now to enjoy the following benefits
Regular price
$1,099.99
10%
Off Over $0.00
-$110.00
Price After Coupon
$989.99
Available Coupons
10% Off
On orders over $0.00
Code:
NEW10
10% Off for First Order
16% Off
On orders over $0.00
Code:
SWEET16
Valentine's Day Sale
18% Off
On orders over $0.00
Code:
PDAY18
Presidents' Day Sale
17% Off
On orders over $0.00
Code:
REFUND
Tax Refund Event
$1,169.99
6% de réduction
Frais d’expéditioncalculé à la caisse.
Quantité
Shipping Protection by
Shipping Protection
Guaranteed by
Coverage includes:
- Loss and damage in transit
- Mis-delivery by courier
- Theft/Porch Piracy
Smooth Claims
One click to file, speedy claims guaranteed.Upon warehouse dispatch, premiums are non-refundable.
Visit the
FAQ
and
Terms & Conditions
Get 100% Refund When the packages against loss, theft or damage during transit if add insurance during checkout.
-
30-Day Return
-
Shipping Protection
-
7-Day Refund
-
1-Year Warranty
Description
SPU : SPU20250510073802051_54300110
This minimalist style TV stand has a modern design and a soft off-white and walnut color combination, which suits any home style.
- The length of the TV cabinet can be freely extended between 200cm and 300cm to meet the needs of different living room spaces.
- Equipped with four drawers, it provides you with ample storage space to help store various audio-visual equipment and daily small items.
- The use of engineered wood ensures both durability and aesthetics, making it suitable for long-term use.
- The exquisite design emphasizes the combination of functionality and beauty, and is suitable for a modern and simple home environment.
Weights & Dimensions
| Overall Width | 118.1" |
| Overall Depth | 15.9" |
| Overall Height | 11.8" |
| Product Weight | 132lb. |
| Weight Capacity | 110lb. |
| Product Dimensions | Box 1: 64.1" x 21.2" x 17.3" (136.0 lbs),Box 2: 25.0" x 20.8" x 17.5" (46.9 lbs) |
Specifications
Specifications
| TV Size Ranges | 80 Inch TVs And Larger |
| Material | Engineered Wood |
| Tv Stand Type | Freestanding TV Stand |
| Style | Modern |
| Cabinet Feature | Extendable;With Drawers |
| Cable Management | No |
| Number of Drawers | 4 |
| Adjustable Shelves | No |
| Assembly | Partially |
| Suggested Number Of People For Installation | 1 |
| Warranty | 1 Year Limited |
| Product Care | Wipe Clean With Damp Cloth, Wipe Dry With Clean Cloth |
| Color | Off White,Off White & Walnut,Black |
Return Policy
You can initiate a return within 30 days of receipt whenever you are not satisfied with the item.
- For most new and unused items
- Professional return guidance and customer service